Bagażnik rowerowy na hak

Bagażniki rowerowe pełnią niesamowicie ważną funkcję w każdym momencie, gdy potrzebujemy np. zabrać rower na wakacje albo pojeździć nim po lesie poza miastem. Wystarczy że założymy rower na auto i już możemy udać się w podróż. Prym wiodą tutaj bagażniki montowane z tyłu auta, ponieważ ich obsługa jest najprostsza. Typowy bagażnik rowerowy na hak posiada zapięcie pasujące do praktycznie każdego haka holowniczego, jaki można znaleźć na rynku. W ten sposób mamy pełne bezpieczeństwo jazdy, ponieważ haki są wyjątkowo wytrzymałe.

Montaż bagażnika jest wyjątkowo prosty. Wystarczy nałożyć go na kulę haka i zablokować za pomocą zapięcia. Pozostaje już tylko jedynie przykręcenie zabezpieczenia, dzięki któremu cała konstrukcja nie będzie się obracać. Pamiętajmy o włożeniu trzeciej tablicy rejestracyjnej i podłączeniu wtyczki oświetlenia. Bagażnik rowerowy na hak zasłania bowiem lampy oraz tablicę rejestracyjną na aucie, dlatego wszystkie te elementy muszą być na nim powtórzone.

Ładowanie rowerów jest bardzo proste. W przeciwieństwie do bagażników dachowych nie ma konieczności podnoszenia ciężkich jednośladów do góry powyżej wysokość własnej głowy. Wystarczy unieść rower na wysokość około 20-30 cm i włożyć w odpowiednie miejsce. Bagażnik rowerowy na hak posiada zapięcia typowe dla bagażników rowerowych każdego typu. Najczęściej jest to pałąk ze śrubą, którą należy przykręcić po wcześniejszym uniesieniu pałąka do wysokości ramy. W ten sposób rower jest zabezpieczony i możemy ruszać z nim w podróż. Typowy bagażnik na hak posiada dwa lub trzy miejsca na rowery, można jednak kupić większe wersje.

Share This Post: