Kiedy pies ma problemy skórne

Nie tylko człowiek boryka się z różnymi problemami skórnymi. Cierpią na nie także różne zwierzęta, w tym psy, które często są domowymi pupilami. Taki problem może być powodem do niepokoju – niektórymi chorobami skórnymi łatwo się zarazić. Jednak zawsze jest wyjście z takiej sytuacji: psi dermatolog Warszawa.

Nawet zadbany pies może nagle zacząć cierpieć na chorobę skórną. Wystarczy kontakt z innym zainfekowanym psem – w parku, czy podczas spaceru. Inną przyczyną może być alergia, która nie ujawniła się wcześniej, bo pies nie miał kontaktu z alergenem. Są jednak choroby, mogące dawać podobne objawy. Leczenie na własną rękę może więc nie przynieść pożądanych efektów, a wręcz przeciwnie: pogorszyć sytuację. Dlatego zamiast snuć nie zawsze trafne domysły, warto iść z problemem skórnym psa do odpowiedniego lekarza.

Psi dermatolog Warszawa http://vet-point.waw.pl/ przeprowadzi wstępny wywiad, np. czy pies cierpi na inne choroby, czy zaczął przyjmować jakieś nowe leki, miał zmienioną karmę albo mógł mieć kontakt z jakąś substancją uczulającą. Warto więc przygotować sobie tego typu informacje jeszcze przed wizytą.

W razie dalszych wątpliwości, lekarz zrobi stosowne badania, aby ustalić powody zmian skórnych, które zaniepokoiły właściciela. Po otrzymaniu wyników, psu zostaną przepisane stosowne leki. Czasem będą potrzebne dodatkowe zalecenia np. co do diety.

Wiele problemów skórnych da się wyleczyć; czasem istnieje groźba, że wrócą, ale jeśli właściciel psa jest świadomy problemu, łatwiej mu odpowiednio szybko zareagować.

Share This Post: