Jak należy wyprać rolety plisowane?

Co musimy wiedzieć o pielęgnacji rolet harmonijkowych?

Rolety harmonijkowe cieszą się ogromną popularności. Musimy jednak wiedzieć jak je czyścić i pielęgnować. W przypadku sztucznych tworzyw oraz drewnianych elementów, czyszczenie tychże rolet nie jest wcale takie trudne. Wystarczy, że użyjemy mokrej ściereczki oraz detergentu delikatnego. A jeśli mamy do czynienia z tkaninami, to możemy je po prostu zdjąć z ona i wyprać. A w jaki konkretnie sposób?

Rolety harmonijkowe umieścić należy w wannie, gdyż ułatwi nam to znacznie proces prania. Najważniejsze jest to, że czyścimy je z użycie wody chłodnej. Temperatura zbyt wysoka może doprowadzić do odkształceń materiału. Używamy także środka delikatnego czyszczącego. Dobrym wyborem będzie specjalny płyn do delikatnych tkanin. Wystarczy, że rolety zamoczymy oraz zostawimy je na piętnaście minut. Całość następnie płuczemy przy użyciu prysznicowej słuchawki. Ważne jest także to, że rolety nie możemy prasować. Po ich wypraniu należy rolety rozwiesić do wyschnięcia. Trwa to przeważnie cały dzień. Plus dzięki temu zachowują swój kształt oraz będą czyste.

Czy warto kupić rolety plisowane?

Mamy do czynienia z roletami, które należą do jednych z najbardziej uniwersalnych rozwiązań oraz do rozwiązań najtańszych. To wszystko sprawia, że nie powinniśmy raczej mieć jakiś większych problemów z doborem modelu konkretnego do okien, które znajdują się w naszym mieszkaniu czy też domu. Bardzo bogaty wybór materiałów, kształtów, stylów oraz kolorów – to wszystko sprawia, że plisowane rolety wkomponują się doskonale w wystrój wybranych przez nas pomieszczeń. Dlatego właśnie warto się nimi zainteresować.

Sprawdź https://lestore.pl/sklep/rolety-plisowane

Share This Post: