Przeglądarka 3D IronCAD Compose

Czy darmowa przeglądarka 3D istnieje? Jeżeli do tej pory takiej nie spotkałeś – poznaj IRONCAD COMPOSE. Jest to bezpłatne rozwiązanie, dzięki któremu możesz przeglądać utworzone przez konstruktora detale, a także bezpośredni pomiar, wizualizacje, animacje, tworzenie założeń itd. Czyż nie brzmi ciekawie?

Do korzystania z IRONCAD COMPOSE wystarczy zaimportowanie dowolnej części, złożenia lub dokumentacji, którą wygenerował program CAD. Bezpłatna przeglądarka 3D umożliwia import w uniwersalnych formatach, np. STL, VRML, 3D Studio, AutoCAD 3D DXF. Dostępna jest także płatna wersja IRONCAD COMPOSE, która pozwala na import w większej ilości formatów (niemal każdy program CAD).

Przeglądarka 3D pozwala także na dodawanie podstawowych kształtów i dowolną modyfikację ich wymiarów. Jeżeli wystarczy nam model schematyczny (np. motoreduktory) – jest to bardzo przydatne rozwiązanie. Założenia możemy zapisać w formacie PDF 3D, czyli wygodnym dla klienta. Jeżeli posiada on program CAD, można oczywiście wygenerować także inne rozszerzenie.

Jeżeli jesteśmy przy prezentacji dla klienta, to nie możemy pominąć istotnej kwestii, że przeglądarka 3D pozwala na wykonanie animacji i wizualizacji. Wczytywanie tekstur we wszystkich formatach graficznych oraz zapis w dużej rozdzielczości pozwala na wykorzystanie stworzonych wizualizacji np. do materiałów marketingowych. Animacje także mogą się przydać. Jeżeli zapiszemy je w .avi lub .gif, to możemy udostępnić ja na stronie www.

Korzyści z użytkowania narzędzia jest wiele. Należą do nich na pewno uproszczenie cyklu sprzedaży, nasz obecny program CAD nie musi być rozbudowywany o dodatkowe funkcje (redukcja kosztów), a także zwiększenie jakości produkcji. Najważniejsze dla wielu użytkowników jest jednak po prostu przystępne udostępnianie projektów 3D.

Klienci doceniają kluczowe funkcje przeglądarki, takie jak import plików, import formatów powierzchniowych, projektowani złożeń, czy możliwość pomiarów na zaimportowanych modelach 3D. Czy któraś z tych funkcji mogłaby się przydać w Twojej pracy? Pobierz przeglądarkę i sprawdź, co jeszcze może dla Ciebie zrobić.

Share This Post: