Co zamiast AUTOCADA?

CAD z wieczystą licencją to bardzo pożądane narzędzie. Niestety flagowy produkt Autodesku dostępny jest wyłącznie w formie subskrypcji. Właśnie dlatego coraz częściej pojawia się pytanie – co zamiast AutoCADa? Czy inny CAD 2D do projektowania również może spełnić oczekiwania użytkowników? Sprawdźmy!

CAD z wieczystą licencją

Oprogramowanie, które można wykupić na własność, często jest opcją korzystniejszą niż subskrypcja. Jedną z sytuacji, w których wypożyczenie jest lepsze, może być sporadyczne wykorzystanie narzędzia. Przykładowo, potrzebujemy wykonać projekt i CAD 2D do projektowania będziemy wykorzystywać tylko przez dwa miesiące. Wówczas CAD z wieczystą licencją nie jest nam potrzebny, a jego czasowa subskrypcja może okazać się tańsza.

Zazwyczaj jednak narzędzie wykorzystywane jest w dłuższej perspektywie. CAD 2D do projektowania to często podstawowe narzędzie pracy i długotrwałe wypożyczanie go naraża na wysokie koszty. W takim przypadku można zacząć zastanawiać się co zamiast AutoCADa? Czy inny CAD z wieczystą licencją spełni moje oczekiwania?

Obecnie poziom zamienników jest bardzo wysoki. Przykładowy CAD 2D do projektowania w konkurencyjnej cenie, po który chętnie sięgają projektanci to GstarCAD. Jego producenci dbają o jakość, co doceniają użytkownicy. Czy jest on odpowiedzią na zadane pytanie, co zamiast AutoCADa? Najprawdopodobniej tak.

CAD 2D do projektowania powinien posiadać intuicyjny interfejs, a także obsługiwać popularne formaty, w tym DWG. Duże wsparcie dla projektanta stanowią bloki dynamiczne, które pomagają lepiej zarządzać bazą gotowych elementów. Pozwala to na stworzenie różnych wariantów symboli elektrycznych lub hydraulicznych.

Wygodę projektowania zapewnia także polecenie swobodna skala. Dzięki niemu użytkownik ma możliwość skalowania wszystkich wybranych obiektów względem dowolnej osi. Pozwala to na skalowanie pojedynczych obiektów, a nawet zbiorów, czy całych bloków. Te oraz wszystkie pozostałe funkcje narzędzia można przetestować, pobierając bezpłatną, 14-dniową wersję demonstracyjną programu.

Share This Post: