Program do projektowania mebli

Czasy, kiedy projekt mebla powstawał przy pomocy kartki i ołówka już dawno minęły. W dzisiejszych czasach nie tylko nie ma już na to czasu, ale także klienci mają znacznie wyższe oczekiwania niż schemat na papierze. Właśnie dlatego program do projektowania mebli w rękach stolarza to już standard, co mogą potwierdzić liczne zakłady.

Szybkie projektowanie mebli wymaga dostępu do bibliotek. Do programów takich, jak KD MAX producenci udostępniają gotowe biblioteki mebli, ale także elementów, z których można tworzyć modele od podstaw. Najwygodniejsza jest praca na bazie parametrycznych mebli, które można w dowolny sposób edytować.

Program do projektowania mebli umożliwia tworzeni od podstaw – z pojedynczych paneli, często o nietypowych kształtach. Przydaje się także funkcja ścinania oraz zaokrąglanie boków – to dzięki nim modyfikowanie poszczególnych paneli jest bardzo proste.

Projektowanie mebli to także projektowanie szaf wnękowych. Zdarza się, że szafy stanowią dodatkowy (dodatkowo płatny) moduł, ale w KD MAX ta funkcja jest w standardzie. W programie dostępne są drzwi zarówno otwierane, jak i przesuwane. W łatwy sposób można ustawić grubość szprosów, ilość skrzydeł i podziały, a także rodzaje prowadnic.

Projektowanie szaf wnękowych ułatwiają oczywiście biblioteki. Znajdują się w niej m.in. elementy dodatkowe kosze, drążki i pudełka oraz elementy dekoracyjne, czyli ręczniki, ubrania i wieszaki. Takie elementy bardzo sprzyjają w prezentacji projektu klientom, którzy dzięki nim są w stanie lepiej wyobrazić sobie swój mebel.

Możliwość otwierania i zamykania szafek i szuflad ułatwia projektowanie szaf wnękowych. Funkcja pozwala na zaprezentowanie wyposażenia oraz sposobu otwierania poszczególnych elementów. W łatwy sposób można także przedstawić rodzaj frontu: szuflada, drzwi uchylne lub otwierane oraz ustawić ich wysunięcie, kąt otwarcia lub odległość.

Projektowanie mebli to duże wyzwanie i wiedzą o tym stolarze. Stworzenie czegoś estetycznego i funkcjonalnego to jedno, ale nie zapominajmy, że całość ma jeszcze trafić w gusta klientów. Dlatego, zanim produkt zostanie zrealizowany, warto posłużyć się wizualizacjami, aby ustalić wszystkie szczegóły i detale zamówienia. Dobry program do projektowania mebli powinien to umożliwić.

Share This Post: